Нова победа за Цвети в Сидни

Пиронкова на четвъртфиналите на тенис турнира в Австралия

Цветана Пиронкова премина успешно втория кръг от основната схема на турнира в Сидни и остава в битката за защита на титлата си от миналата година. След като преодоля квалификациите и осмата в схемата Флавия Пенета, Цветана Пиронкова си осигури място на четвъртфиналите в турнира. Шампионката от миналата година загуби в първия сет срещу Мадисън Кийс с 4-6. Във втората част българката водеше с 4:1 гейма, когато американката се отказа заради контузия в дясното рамо.Така Пиронкова записа 13-та поредна победа в Сидни, а в спор за място на полуфиналите ще се изправи срещу 25-та в световната ранглиста Барбора Захлавова-Стрицова. Чехкинята отстрани представителката на домакините Саманта Стоусър със 7-6, 6-2. Двете са играли два пъти помежду си като имат по един успех, а третият сблъсък ще бъде утре сутринта.