Ново равенство между Борусия и Ювентус (ВИДЕО)

Гостите с човек по- малко след 53-тата минута

Срещата между Борусия Мьонхенгладбах и Ювентус завърши 1:1. Така и втория мач между тези два тима в груповата фаза на Шампионска лига не излъчи победител.

Домакините започнаха агресивно и поведоха в 18-тата минута след грешка на Киелини и гол на Фабиан Джонсън. После Ювентус заигра по-добре и притисна съперника си. В 44-тата минута великолепно прехвърлящо подаване на Погба доведе до ефектно воле и гол на Лихтщайнер. Така равенството бе възстановено. Швейцарският национал Лихтщайнер се завърна в титулярния състав на Юве след претърпяна на 2 октомври сърдечна операция, а днес отбеляза и гол.

Второто полувреме започна с натиск на "бианконерите", но в 53-тата минута Ернанес бе изгонен за опасно влизане срещу съперник. След този директен червен картон гостите трябваше да се бранят до края. Техният вратар Буфон се намеси бляскаво след удари на Щиндъл и Азар и така домакините не успяха да се възползват от численото си превъзходство и срещата завърши при равен резултат.