НСА награди призьорите си пред погледите на Кубрат Пулев, Тайбе Юсеин и Петър Стойчев

Състезател по шотокан карате стана №1 за 2018 г.

Националната спортна академия "Васил Левски" отличи своите най-добри спортисти за календарната 2018 г.

Церемонията уважиха световната и европейска шампионка по борба - Тайбе Юсеин, спечелилият първия в историята плувен маратон на Антарктида Петър Стойчев, официалният претендент за световната титла в тежка категория на бокса Кубрат Пулев, както и част от момичетата от националния ансамбъл по художествена гимнастика - Симона Дянкова, Лаура Траатс и Елена Бинева.

Спортист на годината на Националната спортна академия стана състезателят по шотокан карате Павлин Дишев. През календарната 2018 г. той спечели бронзов медал на индивидуално на световното първенство в категория до 68 кг в Кишинев, Молдова. На отборното състезание при мъжете и микс, където българският каратист взе участие, спечели съответно златно и бронзово отличие.

За треньор на годината на НСА беше удостоен главен асистент Радослав Пенов, който е наставник на тима на Спортната академия.

На церемонията Националната спортна академия удостои с почетни плакети част от своите най-именити спортисти, студенти и докторанти.