Олимпиакос на крачка от 1/8-финалите (ВИДЕО)

Драматична победа за гърците с 2:1 срещу Динамо (Загреб)

Олимпиакос обърна гостуващия Динамо (Загреб) с 2:1 в среща от група "F" на Шампионска лига.

В 21-ата минута хърватският шампион поведе с 1:0 чрез Армин Ходжич. Пиварич асистира за гола. Гърците притиснаха съперника и в 51-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа, но Фортунис не съумя да отбележи. Фелипе Пардо все пак изравни в 65-ата минута.

„Червено-белите” не спираха да атакуват в търсене на безценния втори гол. В 79-ата минута Пиварич от състава на гостите бе изгонен, което улесни задачата на гърците. С човек повече Олимпиакос стигна до успеха в самия край на срещата. Автор на попадението бе отново Пардо. Колумбиецът се превърна в герой за своите.

Така Олимпиакос събра 9 точки и има 6 повече от Арсенал и Динамо (Загреб), които имат теоретични шансове за продължаване в елиминационната фаза на надпреварата.