"Олимпиакос" се завърна на победния път в Евролигата, Везенков помогна (ВИДЕО)

Силно второ полувреме за национала

"Олимпиакос" се завърна на победния път и на теория си гарантира място в топ 8 на Евролигата! Най-добрият български баскетболист - Александър Везенков, и съотборниците му спечелиха с 84:73 като гости на "Жалгирис" Каунас.

Родното тежко крило записа страхотно второ полувреме срещу литовците и бе над всички в ключовите моменти. Везенков завърши с 16 точки, 3 борби и една асистенция за 32 минути на паркета.

Мачът бе равностоен и таблото показваше 39:39 на почивката, а разликата беше само точка преди старта на заключителната част - 59:58.

С най-много точки в срещата - 18, завърши Костас Папаниколау от гръцкия гранд, 13 за победителите добавиха Тайлър Дорси и Хасан Мартин, 10 отбеляза Костас Слукас.

За "Жалгирис" дабъл-дабъл направи Джош Небо - 17 точки и 10 борби, докато 14 точки реализира Лукаш Лекавичиус.

В следващия кръг "Олимпиакос" се сблъсква с "Панатинайкос" в дербито, а "Жалгирис" приема "Анадолу" Ефес.