"Олимпиакос" спря кошмарната серия, Везенков над всички

Националът отбеляза 17 точки за успеха срещу "Цървена звезда" в Евролигата

euroleague.net

Александър Везенков направи поредния си страхотен мач с екипа на "Олимпиакос"! Най-добрият български баскетболист отбеляза 17 точки за победата с 94:79 над "Цървена звезда" в Евролигата. Така гръцкият гранд сложи край на кошмарната си серия от 7 загуби.

Везенков игра 32 минути, като освен че бе сред най-резултатните, се отчете и с 5 борби и 3 асистенции.

"Олимпиакос" имаше 11 точки аванс след първата четвърт - 30:19, но позволи на гостите да стопят разликата и дори да стигнат до изравняване в третата част. След това обаче блесна Везенков, който помогна на гърците да възстановят и увеличат преднината си.

Родното тежко крило бе с най-ефективен, а най-много точки за "Олимпиакос" - 20, записа Шакийл МакКисик.

За "Звезда" над всички бе Марко Симонович с 19.