"Олимпик" Лион изпусна трите точки хлапашки, трета победа за "Лил" (ВИДЕО)

Още три срещи от френската Лига 1 пряко по RING през уикенда

"Олимпик" Лион изпусна победата при гостуването си на "Амиен" в среща от петия кръг на френската Лига 1. Двата тима завършиха наравно 2:2, като "Лион" водеше до последните минути, но допусна изравнителен гол.

Така "хлапетата" пропиляха отлична възможност временно да оглавят класирането. След равенството на "Стад де Ла Ликорн" тимът на Силвиньо е шести с актив от 8 точки, а домакинът "Амиен" вече излезе от зоната на изпадащите, изкачвайки се до 16-ото място с 4 пункта.

"Амиен" поведе в 7', когато точен бе опитният Кристоф Жале, но Муса Дембеле направи пълен обрат с попадения в 9' и 34'. Гостите се виждаха победители, Матийо Бодмер обаче ги попари във втората минута от добавеното време.

По-рано тази вечер "Лил" победи "Анже" с 2:1 у дома. Точни за вицешампиона бяха Виктор Осимен в 39' и Луис Араужо в 53', а за гостите Стефан Баокен три минути преди края.

С трите точки "кучетата" вече имат 9 и заемат третото място във временното класиране, докато "Анже" е пети със същия актив.

Още три срещи от френската Лига 1 може да гледате този уикенд в ефира на RING. Утре от 18:30 ч. шампионът "Пари Сен Жермен" приема "Страсбург", a oт 21:00 ч. играят "Монпелие" и "Ница".

В неделя от 22:00 ч. e сблъсъкът между двата популярни, но изпаднали в криза отбори - "Монако" и "Олимпик" Марсилия.