Оливие Жиру спаси "Арсенал" от провал в Престън

"Топчиите" се класират напред след късен гол на френския таран

"Арсенал" победи с 2:1 като гост "Престън Норд Енд" в двубой от третия кръг за Купата на ФА.

Така "артилеристите" си осигуриха място на 1/16-финалите. За да го направят обаче те трябваше да обърнат развоя в труден двубой.

Калъм Робинсън откри резултата в Престън още в 7-мата минута. С попадението си острието на втородивизионния местен тим видимо стъписа гостите.

"Арсенал" се съвзе от удара и малко след началото на второто полувреме Аарън Рамзи отбеляза с точен изстрел от границата на наказателното поле след пас на Лукас Перес.

Чак в 89-ата минута Арсен Венгер най-после имаше повод да си отдъхне. Центриране на Лукас Перес беше засечено от Оливие Жиру, който елегантно преодоля стража на домакините Крис Максуел и осигури успеха за лондончани.