Още една загуба за Левски, този път в Адриатическата Лига

"Сините" допуснаха трето поредно поражение в турнира

Часове след загубата във футболното дерби на страната от ЦСКА, и баскетболният тим на Левски допусна поражение, но в мач от Адриатическата Лига. "Сините" бяха надиграни при гостуването си на унгарския Солнок с 61:78 точки. Това е трета поредна загуба за тима, воден от Константин Папазов, и общо четвърта в надпреварата. След пет кръга Левски има само една победа, постигната при домакинството на сръбския Мега Визура.

Шампионите на България, които бяха без контузените Брендън Хийт и Павел Иванов, изиграха добро първо полувреме срещу Солнок, но на почивката губеха с 31:39 точки. През второто полувреме домакините продължиха да доминират и заслужено стигнаха до успеха.

Христо Захариев отбеляза 13 точки за Левски, въпреки че доигра срещата с контузия в челюстта. 12 точки вкара Павлин Иванов. В следващия кръг на 1-ви ноември "сините" приемат словенския Крка (Ново Место) в зала "Универсиада".