Отличен старт за Марица за Купата на CEV

Пловдивчанки победиха Дофин (Шарлероа) с 3:0 (25:23, 25:16, 25:22)

С победа стартираха участието си в турнира за Купата на CEV българските представителки от Марица (Пловдив). Възпитаничките на треньора Иван Петков надвиха категорично като гост белгийските вицешампионки от Дофин (Шарлероа).

В първия гейм домакините поведоха, но бългаските състезателки бързо стопиха преднината им и успяха да изравнят за 15:15. Ани Радичева бе звездата в гейма, след като наниза 7 точки в нападение и с атака от втора линия записа частта на българската сметка.

Във втория гейм пловдивчанки бяха безапелационни и с отлична игра на блок и сервис удвоиха преднината си. Те показаха надмощие и в третата част и без проблеми записаха пълен актив от първия мач в турнира.

Ани Радичева и Радосвета Тенева записаха по 15 точки за Марица, а бразилката Николи Дел Рио направи 12 за Дофин.

Реваншът в Пловдив е на 11 ноември от 18:00 б.в. в зала Пловдивски университет, като на Жълтите са достатъчни два спечелени гейма, за да се класират напред без да се стига до златен гейм.