Оже-Алиасим отново се оказа непреодолим за Григор

Димитров отпадна на осминафинал в Ротердам

Най-добрият български тенисист - Григор Димитров, отпадна в осминафиналите на турнира от сериите АТР 500 в Ротердам, Нидерландия. Първата ни ракета загуби с 0:2 сета (4:6, 2:6) от 19-годишния канадец Феликс Оже-Алиасим за близо час и 20 минути игра.

Така младокът, който заема 21-ата позиция в световната ранглиста, една над Гришо, вече има две победи от два мача с първата ни ракета. Предишният им сблъсък е от турнира в Куинс през миналата година, когато Оже-Алиасим спечели с 2:0 сета (6:4, 6:4).

Оже-Алиасим е вторият канадски съперник за Гришо в Ротердам, след като в първия кръг той победи в два сета Денис Шаповалов.

В четвъртфиналите тийнейджърът ще се изправи срещу победителя от двойката Алиаж Бедене (Словения) - Стефанос Циципас (Гърция).