"Панатинайкос" и Иван Иванов отпаднаха от Лига Европа (ВИДЕО)

Българският защитник влезе като резерва в мача срещу "Аякс"

"Панатинайкос", с българина Иван Иванов в състава си, загуби гостуването си на "Аякс" с 0:2 и по този начин остана извън битката за първите две места в своята група в Лига Европа, даващи право на участие в елиминационната фаза на турнира. Холандският гранд пък си осигури първата позиция.

Родният защитник се появи в игра в 57-та минута на мястото на контузения Кристофър Самба.

Домакините поведоха в резултата в 39-та минута чрез Шьоне, който беше точен от пряк свободен удар.

"Аякс" отбеляза още един гол в 50-та минута. Тете прати топката във вратата на гръцкия тим от далечно разстояние.

В края на срещата гостите направиха няколко добри атаки, но те не бяха достатъчни, за да се противопоставят ефективно на "Аякс".

Холандците са сигурен участник в елиминационната фаза на Лига Европа с 13 точки. "Стандарт" Лиеж и "Селта" Виго имат по 6, а "Панатинайкос" е само с 1.