"Парма" се завърна в Серия "Б"

Носителят на Купата на УЕФА от 1995 и 1999 г. банкрутира преди две години

Facebook

Изхвърленият преди две години в четвърта лига заради банкрут отбор на "Парма" се завърна в Серия "Б", след като печели промоция за втори пореден сезон.

Носителят на Купата на УЕФА през 1995 и 1999 г. и трикратен победител в турнира за Купата на Италия (1992, 1999 и 2002 г.) се наложи с 2:0 над "Алесандрия" във финалния плейоф между отборите от Лега Про.

Мануел Скавоне откри резултата в 11-ата минута, а в 66-ата Мануел Ночолини затвърди победата на "пармалатите".

Парма завърши на последното 20-о място в Серия "А" през сезон 2014/2015, но отборът беше банкрутирал. Два мача не се играха, тъй като клубът нямаше средства да плати на охрана или полиция, а футболистите тогава събраха пари по между си, за да се състоят двубоите. След това им беше създаден специален фонд, за да доиграят първенството.

"Само ние в съблекалнята знаем през какво минахме, за да стигнем до тук. Борихме се със зъби и нокти, за да се върнем на картата на италианския футбол", с гордост заяви Алесандро Лукарели, сега капитан на отбора, но и част от онзи тим, който беше изхвърлен от елита.

"Кремонезе", "Венеция" и "Фоджа" - също се връщат във второто ниво с директна промоция.