Първа победа за "Етър"

"Болярите" се наложиха с 2:1 над "Пирин" при завръщането си на стадион "Ивайло"

"Етър" записа първа победа от началото на сезона. "Болярите" се наложиха с 2:1 над "Пирин" Благоевград при завръщането си на стадион "Ивайло". Иван Петков донесе успеха на домакините, а двата отбора изнесоха вълнуващ спектакъл с много положения пред двете врати.

Близо 4000 души приветстваха отбора на "Етър", който изигра първия си мач в своя град след влизането на тима в Първа лига. Те имаха повод да се зарадват още в 16-ата минута, когато новото попълнение Самб Бадара откри резултата. Димо Атанасов проби по лявото крило и върна към Чавдар Ивайлов, който пък продължи към Бадара и той прониза вратаря на гостите.

На почивката "орлетата" извършиха две смени и една от резервите - Анти Рения, центрира от корнер към Ничев, който с глава беше точен за 1:1.

В 73-ата минута Стоянов проби отдясно и върна на празна врата на Иван Петков, който не сбърка за 2:1.