Първа победа за Франк де Бур начело на "Интер"

Новото попълнение на "нерадзурите" Антонио Кандрева с чудесен гол

"Интер" записа успех с 2:0 срещу "Селтик" в последния мач от турнира Интернешънъл чемпионс къп.

Двубоят се игра в Лимерик, Ирландия.

Двата тима направиха едно динамично и интересно първо полувреме. По опасните атаки преди паузата бяха дело на италианския тим, но след добри намеси на двамата вратари гол нямаше до последните мигове на първата част.

Тогава, след корнер пред вратата на Селтик, последва центриране, Перишич успя да продължи топката към Едер, който от близка дистанция я засече с глава и откри резултата - 1:0 за "Интер".

"Селтик" заигра по-добре след почивката и в защита за Интер възникнаха някои проблеми. Чифчи стреля опасно от воле, но уцели напречната греда.

В 71' обаче влезлия в игра Кандрева удвои аванса на "Интер" с много ефектен прехвърлящ удар. Така той по един перфектен начин показа възможностите си след трансфера си от Лацио в редиците на Интер.

За Франк де Бур пък това бе първи мач като треньор на "Интер" след уволнението на Манчини. Победата може би е добър знак за холандеца преди началото на първенството в Серия "А" следващата седмица.