Първа точка за Румъния с двама от Лудогорец на Евро 2016

Северните ни съседи и швейцарците не се победиха

Румъния и Швейцария завършиха наравно 1:1 в мач от груповата фаза на Европейското първенство във Франция. В титулярния състав на северните ни съседи личаха имената на двама футболисти на Лудогорец - Андрей Препелица и Клаудиу Кешеру. Те останаха на терена на "Парк де Пренс" до края на срещата.

Румъния откри резултата в 18-та минута след гол от дузпа на Богнад Станку. В 57-та Адмир Мехмеди изравни.

Швейцария преследваше трите точки, които да класират тима в следващата фаза на турнира, след като в първия си мач се наложи над Албания. Северните ни съседи пък търсеха първа победа.

Първата по-опасна атака в мача беше за Швейцария. Сеферович се измъкна хитро от румънската защита, но последвалият удар излезе в аут. „Кръстоносците” наложиха своето темпо и се настаниха трайно в половината на „жълтите”. Сеферович имаше още една отлична възможност в 16-та минута, но Татарушану спаси.

В 18-та минута Румъния успя да достигне до наказателното поле на Швейцария. Защитникът Лихтщайнер задържа непозволено Кипчиу, а съдията отсъди дузпа. Наказателният удар реализира Богдан Станку.

След като откриха резултата, румънците започнаха все по-често да поглеждат към вратата на своите съперници. В 28-та минута Сапунару нацели страничния стълб на вратата на Ян Зомер.

При този резултат завърши и първото полувреме на „Парк де Пренс”.

Клаудиу Кешеру имаше отлична възможност да удвои преднината на Румъния в 52-та минута, но топката така и не попадна в швейцарската врата.

Пет минути по-късно резултатът беше изравнен. Адмир Мехмеди прати топката в мрежата с мощен удар от воле.

Нападателят на Базел Емболо освежи атаката на швейцарците и атаките не закъсняха.

До края на срещата липсваха положения, които да затруднят двамата вратари.

Състави:

Румъния (4-2-3-1): Чиприан Татарушану, Кристиан Сапунару, Влад Кирикеш, Драгош Григоре, Разван Рац (Стелиано Филип), Андрей Препелица, Михай Пинтилии (Овидиу Хобан), Габриел Торже, Богдан Станку (Флорин Андоне), Александру Кипчиу, Клаудиу Кешеру

Треньор: Ангел Йорданеску

Швейцария (4-2-3-1): Ян Зомер, Щефан Лихтщайнер, Фабиан Шер, Йоан Джуру, Рикардо Родригес, Валон Бехрами, Гранит Джака, Джердан Шакири (Шани Тарашай), Блерим Джемайли (Михаел Ланг), Адмир Мехмеди, Харис Сеферович (Брийл Емболо)

Треньор: Владимир Петкович