Първи успех за Везенков и компания в Евролигата далеч от дома

"Олимпиакос" победи "Олимпия" Милано с 93:72

euroleague.net

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков и съотборниците му от "Олимпиакос" записаха първа победа в Евролигата далеч от дома за сезона. Гръцкият гранд се наложи с 93:72 над "Олимпия" Милано.

Родното тежко крило завърши с 12 точки, 10 от които през първото полувреме, добави и 5 борби за 22 минути на паркета.

Снимка: euroleague.net

"Олимпиакос" започна страхотно и взе ранен аванс от 14 точки, но се отпусна в края на първата четвърт и италианците намалиха до 25:30. Във втория период "Олимпия" успя да изравни, гостите обаче не допуснаха обрат и на почивката таблото показваше 60:45 в тяхна полза.

През второто полувреме "Олимпиакос" владееше инициативата и приключи спора с 21 точки разлика.

Над всички бе Шавон Шийлдс от домакините с 26 точки, а най-резултатен за победителите беше Янулис Ларендзакис с 18.

Така "Олимпиакос" записа втори пореден и общо осми успех в Евролигата от началото на сезона. Гръцкият гранд се изкачи до третото място, задминавайки именно тазвечершния си съперник, с който имат еднакъв баланс.

В 13-ия кръг, след седмица, "Олимпиакос" гостува на "Уникс" Казан, докато "Олимпия" ще пътува до Берлин за мач с "Алба".