Първи златен медал за Русия. Донесе го Беслан Мудранов

Джудистът е един от 271 руски атлети, които бяха допуснати до участие в Рио

Джудистът Беслан Мудранов донесе първия златен медал за Русия на олимпийските игри в Рио де Жанейро.

На финала в категория до 60 кг. Мудранов победи световния шампион от Казахстан Йелдос Сметов.

В пътя до финала в своята категория златният медалист от европейските игри в Баку елиминира и Йерун Мурен от Холандия, Ховханес Давтян от Армения, Уон Джин Ким от Южна Корея и Амиран Папинашвили от Грузия.

В категорията участва и българският представител Янислав Герчев, който обаче загуби срещата си от осминафиналите срещу грузинеца Амиран Папинашвили.

Мудранов е един от 271 атлети от Русия, които бяха допуснати до участие в игрите в Рио, след като избухна допинг скандалът, довел до пълното отстраняване от състезанието на лекоатлетите и щангистите на "Сборная".

При жените в категория до 48 кг аржентинката Паула Парето победи във финала корейката Бо Кюн Джун и спечели втори медал от олимпийски игри след бронзовото отличие от Пекин.