Пенчев и Курек се превърнаха в кошмар за белгийци

ПАОК с Краси Георгиев с първа победа в Шампионска лига

cev.lu

Отборът на Асеко Ресовия (Жешув) постигна поредна победа в груповата фаза на волейболната Шампионска лига. "Вълците" надвиха Волей Асе-Лени от Белгия с 3:1 (21:25, 25:13, 26:24, 25:14) в мач от четвъртия кръг на турнира и останаха водачи в групата си.

Националът не започна като титуляр, но влезе в средата на първия гейм като смяна на неубедително представящия се Александър Шливка. Пенчев остана на игрището до края на мача и реализира 14 точки за успеха на полския шампион (4 аса, 63% в атака, 59% позитивно и 19% перфектно посрещане). С тези показатели той остана на второ място като реализатор за Ресовия след Бартош Курек, който наниза 25 пункта (4 блокади, 62% в атака).

Снимка: cev.lu

В следващия кръг на надпреварата поляците ще домакинстват на Томис Констанца. Румънците останаха без българския си треньор Мартин Стоев, диагнола Боян Йорданов и центъра Венцислав Рагин, но в редиците им все още се подвизават Константин Митев и Методи Ананиев.

В последната си среща Томис загуби с 0:3 (18:25, 8:25, 22:25) от #Драгънс (Лугано), в който играе националът Теодор Тодоров. Митев записа 2 точки, а Ананиев бе един от най-резултатните за румънския шампион с 6 (1 блокада, 1 ас, 31% в атака, 43% позитивно и 29% перфектно посрещане).

От другата страна на мрежата Тодоров изуми със своите 13 пункта (1 ас, 5 блокади и 100% в атака).

В другите срещи с българско участие гръцкият ПАОК, който наскоро освободи българския селекционер Николай Желязков, записа първа победа в груповата фаза на турнира срещу Нолико Маасек с 3:1 (25:21, 21:25, 25:21, 25:19). Младият център Красимир Георгиев игра цял мач и постигна актив от 2 точки (22% в атака).

Изненадата в кръга поднесе френският Тур, който надви Трентино Волей на Радостин Стойчев и Георги Братоев с 3:2 (18:25, 25:21, 27:25, 22:25, 15:10). Българският разпределител влизаше като резерва във втория и третия гейм на срещата, а в последните два дирижираше играта. Той завърши с 2 точки от блокада.

Позитивна новина дойде от гостуването на руския шампион Зенит (Казан) на турския Халкбанк (Анкара). Възпитаниците на Владимир Алекно победина с категоричното 3:1 (21:25, 25:23, 25:21, 25:14), но в игра за шампиона на южната ни съседка за кратко се появи възстановяващият се от тежка контузия Цветан Соколов. Диагоналът дори успя да запише 3 точки от игра. За руския шампион либерото Теодор Салпаров бе в основата на победата със с 33% позитивно и 27% перфектно посрещане. В топреализатор се превърна Виктор Полетаев от Зенит с 16 точки (1 ас, 4 блокади, 50% в атака).

Единственият представител на българското първенство Марек Юнион-Ивкони пък загуби и четвъртата си среща в турнира срещу миналогодишния бронзов медалист от Шампионска Лига - Берлин Рисайклинг Волейс с 0:3 (14:25, 19:25, 25:27). Най-резултатен за дупничани бе Георги Елчинов с 8 точки (35% в атака). За гостите от Германия Апард Бароти реализира 18 (2 блокади, 52% в атака).