Шесто място за ансамбъла на топки и въжета

Златото е за Италия

Ансамбълът ни по художествена гимнастика завърши на шесто място във финала на топки и въжета на световното първенство по художествена гимнастика в София. Отборът ни в състав Симона Дянкова, Елена Бинева, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова и Стефани Кирякова допусна неточности и получи 20.750.

Шампион на уреда стана ансамбълът на Италия с 22.550. Втори са рускините с 22.200, а бронзът е за Украйна с 21.400.

С финала на три топки и две въжета приключи 36-ото световно първенство. България завършва с общо три медала. Ансамбълът спечели титлата на пет обръча и остана с бронз и олимпийска квота в многобоя.

Индивидуалните ни гимнастички Катрин Тасева, Невяна Владинова и Боряна Калейн пък се пребориха за сребро в отборната надпревара при жените.