"Пирин" и "Берое" не се победиха

Последният мач от 18-я кръг на Първа лига завърши 1:1

"Пирин" Благоевград и "Берое" завършиха 1:1 в последния мач от 18-ия кръг на Първа лига. Жуниор Мапуку даде аванс на гостите от Стара Загора в края на първото полувреме, а Орлин Старокин изравни за домакините в 64-ата минута.

Мапуку имаше възможност да открие резултата в 12-ата минута, но пропусна. В 44-ата минута обаче той се реваншира, след като получи пас от Атанас Зехиров, справи се с двама защитници и с удар от движение вкара за 0:1.

"Пирин" успя да изравни в 64-а минута. Даниел Младенов центрира към Орлин Старокин, който с глава отбеляза първото си попадение с екипа на "орлетата".

Така "Пирин" остава на 11-о място в класирането с актив от 19 точки, а "Берое" се изкачи до 7-а позиция с 22 точки.