"Пирин" измъкна точка в Стара Загора

"Орлетата" начело на група "Б" на Първа лига

"Пирин" Благоевград остана с две точки пред "Берое" в група "Б" на Първа професионална лига на България, след като измъкна равенство 1:1 като гост в Стара Загора.

"Пирин" е с актив от 38 точки и оглавява потока за Лига Европа, докато "Берое" е с 36 на второто място. "Нефтохимик" и "Локомотив" Горна Оряховица ще играят плейофи за оставане.

"Пирин" поведе в резултата в 25-ата минута на мача, когато Димитър Благов се възползва от грешка в защитата на домакините и изпрати удар към вратата им, а топката рикошира на няколко пъти, преди да премине зад голлинията.

"Берое" обаче започна да създава по-добри положения. Антон Карачанаков стреля опасно и Благой Макенджиев улови топката, но в 41-та минута стражът не успя да отрази удара на Жуниор Мапуку за 1:1.

Второто полувреме беше далеч по-скучно, като най-сериозната опасност за гол бе в 81-та минута, когато Мапуку отправи удар, но топката не влезе в мрежата, а се оплете от външната й страна.