"Пирин" победи "Царско село" в битката на опашкарите

"Орлетата" победиха с 2:1

"Пирин" победи "Царско село" с 2:1 в дербито в дъното на класирането в Първа лига. Срещата от 13-ия кръг на първенството се игра в Благоевград.

И трите гола паднаха през първото полувреме, но двата тима не престанаха с атаките през целите 90 минути.

Още при първата си атака домакините удариха греда. В 15-ата минута те вече водеха с 1:0. Преслав Йорданов получи добър пас от Станислав Костов и прати топката във вратата на "Царско село".

Последва още една греда на сметката на "Пирин", а 11 минути след първия гол "орлетата" реализираха втори. Петър Занев отбеляза с глава сред центриране на Антон Карачанаков.

В края на полувремето "Царско село" върна един гол. Кавдански стреля от чиста позиция, но Ник Хенгелман спаси. При добавката Милчо Ангелов беше безпощаден.

Най-големият пропуск през второто полувреме беше за Преслав Йорданов от "Пирин" 15 минути преди края на мача.

С трите точки "Пирин" вече не е на последно място в класирането. Тимът от Благоевград се изкачва на 11-та позиция. С най-малко точки остават "царете".