"Пирин" победи юношите на "Левски" в контрола

Венцислав Бенгюзов вкара единствения гол на стадион "Георги Аспарухов"

"Пирин" победи с 1:0 "Левски" в контрола, играна на стадион "Георги Аспарухов". Успехът за гостите дойде след попадение на Венцислав Бенгюзов, а треньорът на "сините" Станимир Стоилов използва предимно футболисти от школата. Четирима от тях стартираха като титуляри.

Въпреки първоначалния натиск на "Левски", опитът на "орлите" си каза думата. За домакините Билал Бари и Андриан Краев пропуснаха възможности, а за "Пирин" Конър Хендерсън стреля в ръцете на вратаря Пламен Андреев.

В 50-ата минута гостите изпълниха пряк свободен удар. Топката се отби от стената, попадна във Венцислав Бенгюзов, който от около 15 метра я прати във вратата.

Само две минути по-късно "Пирин" вкара втори гол, който беше отменен заради засада.

Васил Димитров, Патрик-Габриел Галчев и Асен Митков не успяха да изравнят за "Левски", въпреки натиска, който оказаха "сините".

След паузата за национални отбори "Левски" ще бъде домакин на "Ботев" Враца, а "Пирин" ще гостува на "Берое" в Първа лига.