"Пирин" подчини 10 от "Монтана"

"Орлетата" с минимален успех на своя "Христо Ботев"

"Пирин" стартира с победа в 8-ия кръг на Първа лига, след като се наложи с 1:0 над останалия с 10 човека отбор на "Монтана". Единственото попадение вкара Стилиян Николов в 47-ата минута.

Отборът на домакините създаде по-голям брой голови ситуаци и повече търсеше победата, но първите две положения в мача бяха за гостите, пропуснати от Петър Атанасов и Стивън Петков.

В 23-ата минута пак се откри шанс за гостите заради неразчетено излизане на вратаря Костов.

В 32-ата минута Пирин създаде добра възможност преди почивката, след като Костов и Старокин направиха двойно подаване, но нападателят пропусна. Три минути преди края на първата част Даниел Младенов не успя да вкара на празна врата.

Но само две след началото на второто полувреме Стилиян Николов вкара след разбъркване в наказателното поле пред вратаря Ивайло Василев. Защитниците на "Монтана" не успяха да изчистят топката, а тя се отклони в Александър Башлиев и попада в Николов, който с шут през куп играчи я прати в мрежата.

В 65-ата минута ситуацията за пиринци се улесни, след като Полюткин получи втори жълт картон заради събаряне на Муйеци и беше отстранен от игра.

И все пак с 10 души "сините" можеха да стигнат до равенството в 74-ата минута. Христос Контохристос центрира дълбоко от фаул към наказателното поле, Красимир Костов излезе неразчетено, а топката го подмина. За късмет на вратаря кълбото не бе насочено в очертанията на вратата.

Последната дума имаха домакините, които можеха да стигнат до втори гол в 91-ата минута, но топовен изстрел на Башлиев мина покрай дясната греда.

С този успех "Пирин" събира 10 точки и се изравни с "Верея", "Ботев" и "Черно море", които си поделят местата от 7-о до 10-о. "Монтана" остана с 4 точки и е на 12-о място.

Състави

Пирин: Красимир Костов, Александър Башлиев, Кристиан Кощърна, Румен Сандев, Стилиян Николов, Орлин Старокин, Тодор Траянов (88- Костадин Ничев), Тони Тасев, Ндуйе Муйеци (71- Владислав Златинов), Даниел Младенов, Станислав Костов (75- Венцислав Бенгюзов)

Монтана: Ивайло Василев, Гийерме Шоко, Христос Контохристос, Иван Михов, Николай Чипев, Георги Коруджиев, Андреас Васев (82- Фернандо да Силва), Антон Полюткин, Стивън Петков, Петър Атанасов (73- Маркиньос), Сергей Георгиев (79- Данило Соуза Бала)