"Пирин" разгроми "Дунав"

Благоевградчани спечелиха мача с 4:1

"Пирин" Благоевград разгроми "Дунав" с 4:1 в мач от 16-ия кръг на Първа лига. Даниел Младенов вкара два гола за победителите, Атанас Атанасов си отбеляза автогол, а Станислав Костов отбеляза последното попадение. Диян Димов вкара единствения гол за гостите от Русе.

Още от първите минути на мача "Пирин" натисна своя противник и положенията пред вратата на Мартин Луков следваха едно след друго.

Така се стигна до 15-ата минута, когато Костов подаде на празна врата към Даниел Младенов, който откри за 1:0.

Шест минути по-късно футболистът на "драконите" Атанас Атанасов си отбеляза автогол, след като опита да изчисти удар на Костов.

"Орлетата" не спряха до тук и в 29-ата минута Младенов с хубав диагонален удар направи резултата класически.

Гостите от Дунав се върнаха в мача след красиво изпълнение на Диян Димов в 37-ата минута.

През второто полувреме "Пирин" продължи да бъде по-добрият отбор на терена. В 62-ата минута и Станислав Костов се разписа. Той бе изпуснат от защитата на гостите и хладнокръвно направи 4:1.

По този начин тимът от Благоевград събра 18 точки и се изкачи до осмото място в първенството. "Дунав" е пети с 25 точки.