"Пирин" спря успешната серия на "Черно море"

1:1 в мач от четвъртия кръг на Първа лига

"Пирин" и "Черно море" завършиха наравно 1:1 в среща от 4-ия кръг на Първа лига. За гостите водени от Георги Иванов - Гонзо това бяха първи загубени точки.

В 12-ата минута бе първото интересно положение пред една от двете врати. Даниел Младенов от състава на "орлетата" бе изведен в добра позиция, но Илиас Хасани се намеси отлично. "Моряците" направиха два страхотни пропуска само в рамките на една минута. Първо Цветелин Чунчуков не успя да засече прострелно центриране на Мартин Костадинов, а след това Мариян Огнянов изведе Атанас Зехиров сам срещу вратаря, но Макенджиев отрази неговия удар.

В 22-ата минута Станислав Костов бе изпреварен в последния момент от вратаря на гостите Емил Михайлов.
Полузащитникът на "Пирин" Костадин Ничев се размина с остро центриране от корнер в 33-ата минута.
"Черно море" нанесе своя удар в 35-ата минута, след като Паланков загуби топката в центъра на терена. Топката бе подадена към Чунчуков, който с мощен удар затрудни максимално Макенджиев, а Георги Божилов отблизо бе точен при добавката.

До края на полувремето Станислав Костов пропусна две добри възможности да върне "Пирин" в мача. Втората от тях в шестата минута от добавеното време на първата част срещна гредата зад Михайлов.

В 59-ата минута гостите можеха да стигнат до втори гол. Георги Илиев подаде на Орлин Старокин, който от 25 метра отправи силен удар, но Макенджиев за пореден път показа класа.

В 82-ата минута Александър Башлиев центрира в наказателното поле, където Емил Михайлов се намеси несигурно и Юлиян Попев с удар от въздуха изравни резултата за 1:1.