Пиронкова отпадна още в първия кръг в Мелбърн

Getty Images/Guliver Photos

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на
Откритото първенство на Австралия. 28-годишната Пиронкова загуби от състезаващата се за Казахстан рускиня Ярослава Шведова с 4:6, 4:6.

78-ата в света пловдивчанка навакса ранно изоставане от 1:3 и успя изравни за 4:4. В деветия гейм, обаче, тя отново допусна пробив и това се оказа решаващо за изхода на първия сет.

Във втората част 70-ата в класацията на УТА Шведова пак поведе с 3:1 и до края сервираше солидно, за да запази преднината си и да стигне до крайната победа след 90 минути игра.
Пиронкова пласира само 7 печеливши удара в срещата срещу 47 на съперничката си, 11 от които асове.

Пловдивчанката заработи 10 точки за световната ранглиста и 34500 австралийски долара.
Тя, обаче, не успя да стигне за трети пореден и общо за девети път до втория кръг в Мелбърн и няма да защити спечелените през миналия сезон точки, заради което ще изпадне от топ 90 на класацията на УТА след турнира.