Пиронкова с трудна победа на старта в Истанбул

Японка чака Цвети в следващия кръг

Цветана Пиронкова победи 110-та в световната ранглиста на WTA руска квалификантка Маргарита Гаспарян в първи кръг от турнира на твърди кортове в Истанбул (Турция). Първата ни ракета в женския тенис надделя трудно над съперничката си с 0:6, 7:6(4), 7:6(3).

След кошмарния първи сет, в който не взе нито гейм, Цвети поиска медицинско прекъсване и се прибра в съблекалнята. Вторият сет се реши с тайбрек, след като двете съпернички съумяха да спечелят всичките си подавания. Пиронкова бе по-добра в него и още в началото поведе с 5:0, а след това лесно записа и сета в сметката си.

Пловдивчанката направи ранен пробив в третия сет и лесно поведе с 3:1. При 5:4 тя сервираше за мач, но Гаспарян успя да върне един пробив и да изравни резултата. В тайбрека Цвети показа класа и спечели със 7:3.

В следващия кръг българката ще се изправи срещу японката Куруми Нара. Двете не са се срещали до сега.