Плюнки и 2:2 в последната контрола на "Лудогорец"

Странно съдийство помрачи двубоя между шампионите и "Марибор"

"Лудогорец" завърши 2:2 с "Марибор" в последната си контрола в турския курорт Белек. Двубоят бе белязан от странно съдийство и червен картон за Йордан Минев, който наплю противников футболист.

Словенският тим поведе в самото начало с попадение на Захович след груба грешка на Козмин Моци. След половин час игра отново Захович покачи на 2:0 след дузпа. Самото нарушение в наказателното поле бе твърде спорно. А за капак реферът назначи повторно изпълнение на наказателния удар, след като Владислав Стоянов спаси.

През второто полувреме "Лудогорец" вдигна оборотите. Най-напред резервана Клаудиу Кешеру изравни от чудесна позиция, а след десетина минути Джоди Лукоки изравни с майсторско изпълнение.

Четвърт час преди края Минев получи директен червен картона. Защитникът бе фаулиран в гръб от футболист на "Марибор" и го наплю. Численото равенство на терена обаче се запази, след като вместо Минев влезе Лукас Саша.

Треньорът на "Лудогорец" Георги Дерменджиев пусна като титуряри основните си играи, за да обиграе състава за предстоящия двубой с "Монтана" - на 12 февруари от 15:00 ч. на стадион “Васил Левски”. Няколко дни по-късно - на 16 февруари - "орлите" приемат тима на "Копенхаген" в първи мач от директните елиминации в турнира за Лига Европа.