Победа за "Лудогорец", греда и претенции за дузпи за "Локо" Пловдив

Шампионите отново еднолично на върха в Първа професионална лига

Футболният шампион на България "Лудогорец" победи с 1:0 "Локомотив" Пловдив при гостуването си в Града под тепетата от 16-ия кръг на Първа професионална лига. Единственото попадение в срещата отбеляза Натанаел през второто полувреме.

Трите точки в актива на "орлите" ги направиха отново едноличен лидер в шампионата. На второ място, на 3 точки от тях, е ЦСКА. Пловдивчани пък са 7-ми като имат еднакъв актив от 21 точки с още 2 отбора - "Черно море" и "Етър".

Първото полувреме на срещата не предложи особено атрактивен футбол. Лукоки, Кампаняро и Марселиньо направиха пропуски за гостите.

В 16-ата минута от "Локомотив" изразиха бурно претенциите си за дузпа в тяхна полза. Домакините поискаха наказателен удар заради единоборство между Козмин Моци и Димитър Илиев.

В крайна сметка полувремето завърши без гол.

Втората част обаче започна по отличен начин за "Лудогорец". Натанаел получи отличен пас от Марселиньо, излъга противников защитник и стреля безмилостно във вратата на "Локомотив" за 1:0.

В 71-ата минута Посинкович опита да изравни, но ударът му се отби от страничната греда.

10 минути по-късно Сисиньо игра с ръка в собственото си наказателно поле. Съдията Волен Чинков обаче не посочи бялата точка, а даде знак играта да продължи.

До края на мача пловдивчани пропуснаха още едно положение за изравняване, но шутът на Карагерен бе неточен.