Победи за повечето български легионери в Шампионска лига (ВИДЕО)

Тренто, Зенит (Казан) и Асеко Ресовия на първо място в групите си

cev.lu

Въпреки че единственият представител от родното първенство - Марек Юнион Ивкони (Дупница) загуби срещата си от третия кръг на груповата фаза на волейболния турнир Шампионска лига срещу Берлин Рисайклинг Волейс, голяма част от българските легионери успяха да стигнат до победата с клубните си отбори.

Италианският гранд Трентино, воден от българския треньор Радостин Стойчев и с разпределителя Георги Братоев в състава, победиха основния си претендент за първото място в групата - френския Тур с 3:0 (25:10, 25:20, 26:24) и излязоха начело.

Най-резултатен за трентинци бе Симон ван дер Фоорде с 15 точки, 5 от които от блокада. Филипо Ланца добави 13. За Тур Давид Конечни заби 10. Георги Братоев влизаше като резерва в първия и втория гейм, но не записа точки.

Снимка: cev.lu

В същата група отборът на ПАОК, с треньор Николай Желязков и централния блокировач Красимир Георгиев в състава, записа трета поредна загуба в турнира срещу Нолико от Белгия с 0:3 (35:37, 25:22, 25:19). Георгиев завърши срещата с актив от 6 точки (1 блокада, 71% в атака). Най-резултатен за ПАОК бе Роналдо Сепеда с 20 точки. За Нолико Йелте Маан заби 17.

След третия кръг, Трентино е водач в групата с пълен актив от 9 точки, а ПАОК е на последна позиция с 0 точки.

Действащият европейски първенец Зенит (Казан), за който играе либерото на националния отбор Теодор Салпаров, постигна трета чиста победа в групата си с 3:0 (25:23, 25:14, 25:16), този път над Халкбанк (Анкара). За турския тим в групата не попадна възстановяващият се от контузия Цветан Соколов.

Салпаров игра и през трите гейма за руските шампиони и завърши с 20% позитивно и 20% перфектно посрещане. Най-резултатен за Зенит бе Максим Михайлов със 17 точки (2 блокади, 1 ас, 74% в атака). За Халкбанк със същия актив завърши Кевин льо Ру (1 блокада, 1 ас, 63% в атака).

Зенит (Казан) е лидер в групата с 9 точки, а Халкбанк е втори с 6.

Николай Пенчев и полският шампион Асеко Ресовия (Жешув) също постигнаха трета поредна чиста победа. "Вълците" триумфираха над Волей Асе-Лени от Белгия с 3:0 (25:16, 25:18, 25:18). Българският посрещач игра цял мач за тима си и отбеляза 8 точки (1 ас, 44% в атака, 60% позитивно и 10% перфектно посрещане). Най-резултатен за Ресовия бе централният блокировач Димитро Пашитский с 15 точки (9 блокади, 75% в атака). За белгийския тим Робин Овербееке записа 9 пункта (1 блокада, 1 ас, 35% в атака).

Пенчев и компания запазват лидерската позиция в групата с пълен актив и без загубен гейм.

Днес са мачовете на другите български волейболисти в турнира. Томис (Констанца) излиза срещу #Драгънс (Лугано). Румънският тим е воден от селекционерът Мартин Стоев, а в състава му са Константин Митев и Методи Ананив. За "драконите" пък играе националът Теодор Тодоров.