Подобриха с 4 минути рекорда на щафетния маратон в София

92 отбора отпразнуваха Съединението с маратон по улиците на столицата

С нов рекорд по трасето завърши петото издание на софийския щафетен маратон. И през 2019 г. стотици ентусиасти отбелязаха деня на Съединението на Източна Румелия и Княжество България, като се включиха в състезанието. Точно 92 бяха отборите, които имаха представители по улиците на столицата.

Класическата дистанция от 42,195 км беше разделена на 6 поста - 5 км, 10 км, 5 км, 10 км, 5 км, 7,195 км.

Най-бързи бяха представителите на на "Маратон Пловдив ТИМ". Те финишираха за 2.11:36 ч., което е с близо 4 минути по-бързо от предишния рекорд, поставен миналата година с резултат 2.15:39 ч. Тазгодишните шампиони са Алекс Василев, Александру Корнещи – изтъкнат румънски маратонец с личен рекорд 2.13 ч., Никола Начев, Мариус Йонеску – румънският шампион на 10 км, Християн Стоянов и Данчо Петров.

Втори с 2.13:19 ч. завърши отборът на "SLS Dream Team", в който бяха някой от най-добрите български състезатели – Йоло Николов, Мартин Балабанов, Митко Ценов и др.

Бронзът с 2.32:22 ч. бе за тима "Ние сме Българска армия", в чийто състав бяха световният вицешампион по биатлон Владимир Илиев, световният шампион по ориентиране Станимир Беломъжев и др.

Веднага след като стартираха елитните атлети бе дадено началото и на детската щафета. В нея най-бърз бе отборът "Академик София 1" в състав Ангел Костов, Илайда Нуроллова, Евгения Стоименова и Емил Йорданов - 10.30 мин., Втори е тим "№ 116" с 10:35, а трети е "Приорити 1" с 10:58 мин.