Португалия – България (НА ЖИВО)

„Трикольорите” срещу Кристиано Роналдо и компания

Националният отбор на България гостува на Португалия в първа проверка за възпитаниците на треньора Ивайло Петев за календарната 2016 година. Мачът бе част от подготовката на домакините за предстоящото ЕП във Франция, което започва след три месеца.

Двубоят Португалия – България бе излъчен пряко по bTV Action.

Арена на сблъсъка стана стадион „Магаляеш Песоа” в Лейрия.

„Лъвове” заминаха за Португалия, а родната делегация бе водена от президента на БФС Борислав Михайлов, бившия футболист на Спортинг (Лисабон) Ивайло Йорданов и друга наша футболна легенда – Красимир Балъков.

Дебют с националната фланелка направи звездата на шампиона Лудогорец Марселиньо. Бразилецът наскоро бе натурализиран.

За португалците като титуляр започна суперзвездата на „мореплавателите” Кристиано Роналдо. Разбира се в състава на иберийците личаха и имената на Луиш Нани, както и на младата надежда Ренато Санчес.

В срещата обаче участие не взе опитният централен защитник Рикардо Карвальо, който прояви признаци на грипно заболяване преди двубоя. Играчът на френския Монако пропусна и последната тренировка на португалците.

Снимка: БГНЕС

Съставите на двата тима:

Португалия (4-3-2-1): Антони Лопеш - Бруно Алвеш, Пепе, Елизеу, Жоао Марио - Виейриня, Рафа, Вилиам Карвальо - Адриен Силва, Нани - Кристиано Роналдо

България (4-2-3-1): Владислав Стоянов - Страхил Попов, Александър Александров, Николай Бодуров, Живко Миланов - Светослав Дяков - Ивайло Чочев, Михаил Александров, Марселиньо, Ивелин Попов - Димитър Рангелов

Ето как се разви мачът:

Главният съдия Карлос Клос Гомес дава начало на срещата!

Първо полувреме:

3' минута - Португалия с първа по-сериозна атака. Ударът на Луиш Нани обаче е спасен от Владислав Стоянов.

5' минута - Този път Роналдо навлиза в нашето наказателно поле и стреля, но право в Стоянов.

9' минута - Отлична възможност за домакините. Отбраната ни е преодоляна.. Роналдо не съумява да уцели вратата от около 10 метра.

12' минута - България за пръв път поглежда към противниковата врата. Все още Антони Лопеш не е тестван от "трикольорите" .

16' минута - Мачът се поуспокои. Все пак корнер за Португалия, след като удар на Виейриня е избит.

18' минута - Пряк свободен удар за "лъвовете". Добро изпълнение от страна на нашите, но Лопеш спасява.

19' минута - 1:0 за България! Марселиньо бележи в дебюта си с националната фланелка! Полузащитникът на Лудогорец направи за смях отбраната на португалците, най-вече Пепе, и реализира.

22' минута - Кристиано Роналдо стреля от дистанция. Ударът му попада в ръцете на Стоянов.

24' минута - Португалия опитва да пробие по крилата. Нито Рафа вдясно, нито Нани вляво успяват. Момчетата на Ивайло Петев се защитават добре.

27' минута - Роналдо стреля от пряк свободен удар. Владислав Стоянов е на висота.

29' минута - Нашите се прибраха в собствената си половина. Португалия владее повече топката, но така и не стига до чисти голови положения.

30' минута - Неприятен момент пред вратата на Стоянов. "Трикольорите" някак си успяват да изчистят топката далеч от нашето наказателно поле.

33' минута - Отнякъде се чува "Браво, Попее!" Шегуваме се. Просто на терена не се случва нищо интересно.

36' минута - Роналдо стреля от фаул, топката рикошира в наш бранител и излиза в корнер. Той е изпълнен от Кристиано. След разбъркване в наказателното ни поле, като по чудо резултатът не е изравнен. Луиш Нани се отчита с нов пропуск и отново е грешникът за "мореплавателите".

37' минута - Страхотна атака на нашите. Пред "лъвовете" се откри шанс да удвоят преднината си, но Михаил Александров пропусна.

41' минута - "Трикольорите" отново предимно се бранят. Португалия обаче е изключително безидейна.

42' минута - Една от редките атаки на нашите. Живко Миланов центрира, но Жоао Марио застава на пътя на топката.

44' минута - Полувремето е към своя край, а България продължава да води с 1:0 на стадион "Магаляеш Пейсоа" в Лейрия.

45' минута - Край на първото полувреме. Без добавено време.

Вижте и най-интересното от първата част:

Второ полувреме:

46' минута - Агресивна игра на нашите след почивката. Дяков фаулира грубо Жоао Марио на центъра на терена.

49' минута - Португалците осъществяват натиск, но все още нямат стопроцентови голови положения.

53' минута - Домакините започват да атакуват все по-масирано.

56' минута - Нашите разчитат предимно на контраакции.

59 минута - Възможност за Португалия. Жоао Марио стреля, но Владислав Стоянов се намесва блестящо.

61' минута - Бековете на "мореплавателите" се включват успешно в офанзивните действия на своя тим. Възпитаниците на Фернандо Сантош обсипват наказателното ни поле с центрирания. Засега успяваме да се справим с тях, при това със завидна лекота.

64' минута - Смени и в двата отбора. Михаил Александров излиза, на негово място в игра вече е Симеон Славчев. За португалците терена напускат Рафа Силва и Адриен. Ветеранът Куарешма има близо 30 минути да блесне. Същото важи и за друг опитен играч - Дани.

65' минута - Бодуров с волейболен прийом в наказателното ни поле. Дузпа за домакините...

Роналдо стреля, но Стоянов спасява. Невероятен Владо! Важно е да се отбележи, че Кристиано не уцели вратата при добавката.

68' минута - Португалия сякаш е в шок.

70' минута - Защитаваме се добре и не даваме шансове на съперника.

74' минута - Ренато Санчес на мястото на Уилям Карвальо.

78' минута - Възпитаниците на Фернандо Сантош не съумяват да измислят нищо по-интересно. "Лъвовете" просто се бранят. Опитваме се удържим крехката си преднина. Един успех срещу Португалия, макар и в контролен мач, би вдигнал значително самочувствието на нашите.

80' минута - Луиш Нани е големият длъжник на Португалия. Фланговият футболист отново направи непростим пропуск.

81' минута - Логичното се случва. Нани излиза, на негово място в игра вече е Едер.

84' минута -  Петев също прави промени - Тонев на мястото на голмайстора Марселиньо.

86' минута - Удар на Роналдооо... и Стоянов спасява. Според коментатора на мача Алекси Сокачев звездата на Реал (Мадрид) ще сънува дълго време вратаря на Лудогорец. #обичамеВладо!

92' минута - Слаба Португалия. Навлизаме във втората минута от 4-те добавени. Нашите се защитават организирано. Още малко, още малкоо!

93' минута - Центриранее...и играч на Португалия се разминаваме с топката.

94' минута - Жълт картон за Владо Стоянов - героят на вечерта.

КРАЙ НА МАЧА. ПОБЕДА ЗА НАШИТЕ С 1:0. ФАНТАСТИЧЕН ВЛАДИСЛАВ СТОЯНОВ!