Португалия разби Латвия с 4:1

Кристиано Роналдо отбеляза два гола и пропусна дузпа

Getty Images/Guliver Photos

Европейският шампион Португалия разби с 4:1 Латвия в мач от световните квалификации за Мондиал 2018. Капитанът на "мореплавателите" Кристиано Роналдо се отчете с две попадения за успеха, но не успя да оформи хеттрик, след като изпусна дузпа в 59-ата минута.

Футболистът на "Реал" Мадрид откри резултата в 28-ата минута след изпълнение на 11-метров наказателен удар. В 67-ата минута гостите изненадващо изравниха чрез Артур Зюзин.

Уилям Карвальо направи 2:1 за домакините в 70-ата минута, а Роналдо отбеляза втория си гол в мача в 85-ата минута. В добавено време Бруно Алвеш оформи крайното 4:1.

Португалия вече има 9 точки в актива си, но лидер в групата е Швейцария, която има 12.

Ето и резултатите от останалите световни квалификации в зона Европа, играни тази вечер: