Последната обиколка на Юсейн Болт (ГАЛЕРИЯ)

Хиляди аплодираха световният рекордьор в Лондон

Дълги и бурни аплодисменти съпроводиха осемкратния олимпийски шампион Юсейн Болт в последната му почетна обиколка на пистата. Спринтьорът от Ямайка излезе на стадиона в Лондон, където се проведе световното първенство по лека атлетика, за да се сбогува със своите фенове.

Той изкача края на церемонията по закриване на шампионата на планетата, но неговото емоционално "Довиждане!" беше един вид кулминация на празненствата.

Болт премина бавно през пистата, а към него се присъединиха майка му Дженифър и баща му Уесли.

Кметът на Лондон Садик Хан и президентът на Международната федерация по лека атлетика Семастиан Коу пък се бяха погрижили за специалния подарък - част от коридор номер 7 на пистата. Именно в него през 2012 г. Болт спечели златни олимпийски медали на 100 и 200 м.

Легендарният спринтьор спря на старта и на финала на 100 и 200 м и се прекръсти.

Болт си тръгва от пистата с осем олимпийски медала – всички златни, а от световни първенства Светкавицата има 11 титли, 2 сребърни медала и 1 бронзов. Той не успя да направи най-доброто последно състезание, защото се контузи във финала на 4х100 м и не финишира. В бягането на 100 м пък остана трети.