Престижно равенство за българските юноши срещу Германия

Шрек изравни в началото на второто полувреме

bfunion.bg

България постигна престижно равенство 1:1 срещу Германия в група 4 от Елитния кръг в квалификациите за европейско първенство до 17 години.

В Ратинген воденият от селекционера Викторио Павлов състав поведе в резултата в 18-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Алфонс Амаде срещу Владислав Жиков. При тази ситуация последният в защитата на германците Амаде получи директен червен картон. Иван Тилев беше точен от бялата точка и даде аванс в полза на младите "трикольори".

В 48-ата минута Бундестима изравни чрез Сам Шрек, след като две минути по-рано Калоян Кръстев пропусна да реализира второ попадение за България. Десет минути преди края на двубоя Кръстев също получи директен червен картон заради нарушение.

След това равенство българският отбор има актив от две точки от двете си равенства срещу Германия и Холандия. На 29 март България ще играе срещу Словакия.