ПСЖ вкара 5 на Малмьо (ВИДЕО)

Французите се класираха за елиминациите

Френският шампион Пари Сен Жермен разгроми Малмьо с 5:0 в среща от предпоследния кръг на първа група в Шампионска лига.

По този начин възпитаниците на Лоран Блан се класираха за елиминациите. Тази вечер те играха със специални екипи в памет на жертвите от терористичните атаки във френската столица - Париж, при които загинаха 129 души, а над 350 бяха ранени.

Срещу Малмьо ПСЖ не изпусна контрола над мача дори за минута. Головото шоу откри Антони Рабио още в 3-тата минута на мача. В 14-тата Анхел ди Мария също порази шведската врата.

Парижани продължиха да бележат и през втората част. С голове на Златан Ибрахимович (49’), Анхел ди Мария (68’) и Лукас Моура (82’) французите оформиха крайния резултат – 5:0.

След тази победа ПСЖ вече има 10 точки и си гарантира участие в следващата фаза, въпреки  че е втори в първа група. Лидер е испанският гранд Реал Мадрид, който надви Шахтьор с 4:3. В последния кръг Малмьо и Шахтьор ще се борят за третото място, даващо право на участие в Лига Европа.