Рафаел Надал с победа номер 800 в своята кариера

Световният номер пет се класира на полуфинал в Рио

Световният номер пет Рафаел Надал записа победа номер 800 в своята кариера, след труден обрат над бразилеца Томас Белучи с 2:6, 6:4, 6:2 в четвърфинала от турнира по тенис на олимпийските игри в Рио де Жанейро.

Испанецът загуби първия си сет в игрите до момента. В първата част той допусна много грешки и бе категорично надигран от Белучи. Във втория сет Надал направи пробив в четвъртия гейм. При 5:3 бившият номер 1 не съумя да затвори сета и допусна връщане на пробива. Белучи пък за трети път загуби подаването си, което сложи край на втората част.

Надал поведе и в третия сет с 4:1. Двубоят бе оспорван, но испанецът даде само един гейм на 55-тия в света и впоследствие успя да затвори мача.

В полуфиналната фаза на турнира по тенис Надал ще се изправи срещу аржентинеца Хуан Мартин дел Потро, който отстрани световния номер 1 - Новак Джокович още в първия кръг. Другият полуфинален двубой е между японецът Кей Нишикори и номер 2 в тениса - Анди Мъри.

@rafaelnadal becomes 8th player to join the 800 match wins club after his Rio QF victory! #ATP #tennis #Nadal #milestone