"Райо Валекано" и "Валенсия" на полуфинал за Купата на краля

Не пропускайте "Атлетик" Билбао - "Реал" Мадрид тази вечер по bTV Action

"Райо Валекано" и "Валенсия" се класираха за полуфиналната фаза в Купата на краля след трудни победи.

"Пчеличките" продължават напред благодарение на успех с 1:0 над друг тим от Примера дивисион - "Майорка".

Единственото попадение в мача бе дело на Оскар Трехо от дузпа в 44'. Наказателният удар бе отсъден за фал на Франко Русо срещу откъсващия се Алваро Гарсия.

Двубоят на ст. "Кампо де футбол де Вайекас" ще се запомни и с общо 11-е жълти картона - 6 за играчи на "Райо" и 5 за гостите.

Доста по-зрелищен беше мачът между "Валенсия" и "Кадис". "Прилепите" спечелиха с 2:1 на своя ст. "Местая".

Тимът на Хосе Бордалас поведе в 24' с гол на Гонсало Гедеш, при който останаха сериозни съмнения, че асистиралият Уго Дуро извърши нарушение.

"Кадис" изравни в началото на втората част. Лукас Перес бе точен от дузпа, която тимът му получи, след като Ерай Джьомерт задържа Хуан Кала в наказателното поле.

В 60' гостите бяха спрени от гредата след удар на Кала, а двадесетина минути по-късно "Валенсия" изтръгна успеха чрез Дуро.

"Кадис" завърши срещата с 10 души заради втори жълт, респективно червен картон, на Кала в 84'.

Тази вечер предстоят още два интригуващи четвъртфинала! От 21:00 ч. на онлайн платформата VOYO.BG можете да гледате "Реал Сосиедад" - "Бетис", а от 22:30 ч. по bTV Action се сблъскват "Атлетик" Билбао и "Реал" Мадрид.