Равенство и четири гола на Левски - Литекс

Слабо съдиство на Таско Тасков и помощниците му

"Левски" и Литекс направиха равенство 2:2 в дербито на 2 кръг на "А" група. Двубоят се игра на стадион "Георги Аспарухов" с главен съдия Таско Тасков. Именно поведението на цялата съдийска бригада бе в центъра на дискусиите след мача.
Първи претенции към съдията имаха футболистите на "Левски", които поискаха дузпа за игра с ръка на Пламен Гълъбов от Литекс в наказателното поле.
Най-спорната ситуация дойде в 36 - тата минута, когато след удар на Асприля топката се отби от напречната греда и тупна зад голлинията, но съдията зад вратата Н. Попов не зачете чистия гол за Литекс.
Все пак съдиите не успяха да развалят изцяло мача, който бе наистина зрелищен и достави удоволствие на зрителите.

Домакините откриха чрез Краев в шестата минута, а Литекс изравни чред Перес 4 минути преди края на първото полувреме.

Нунеш даде аванс на отбора от Ловеч в 52- та минута, а Прохазка изравни в 62- та минута.

в 71- та минута Веселин Минев получи втори жълт и съответно червен картон, но играчите на Литекс не бяха достатъчно настойчиви след като останаха с човек повече на терена.

Минута преди края на редовното време втори жълт и съответно червен картон получи и Кристиян Малинов от състава на гостите.