Разочароващ Григор отпадна от турнира в Лондон

Жил Мюлер се оказа непреодолимо препятствие за българина

Григор Димитров допусна втора поредна загуба от Жил Мюлер. Предишното поражение на Гришо от този съперник дойде на турнира в Ротердам през февруари.

Днес в Лондон българинът загуби в два сета 4-6, 6-7 (5-7) и не можа да продължи защитата на титлата си.

Мощният сервис на Мюлер направи разликата. Гришо стигна само до три възможности за пробив, при това в един гейм, но всички те бяха отразени от Мюлер.

В следващия кръг представителят на Люксембург ще срещне победителя от мача между Анди Мъри и Фернандо Вердаско.

Ето как се разви двубоят:

Първи сет

0-1 Безупречен гейм за Жил Мюлер.

1-1 Григор отговаря подобаващо, записвайки гейм на 0.

1-2 Българинът губеше с 15-40, стигна до дюс, след това и до три възможности за пробив, но ги пропиля..

2-2 Гришо дръпна с 30-0, след което направи непредизвикана грешка. В крайна сметка хасковлията съумя да затвори гейма.

2-3 Силният сервис на Мюлер продължава. Представителят на Люксембург не остави никакви шансове на Григор в тази част.

3-3 Гейм на нула за Григор.

3-4 Равностоен двубой на Централния корт в Лондон.

4-4 Григор на два пъти изоставаше в резултата, но след 30-30 затвори гейма си с два аса.

4-5 Мюлер продължава да тормози Григор със сервис.

4-6 Григор се пречупи в най-важния момент. Пробив за Мюлер! 0-1 сета!

Втори сет

0-1 - Серията на Мюлер продължава с трети пореден спечелен гейм. 48-ият в света отново не даде точка на Гришо.

1-1 - С шестия и седмия ас в срещата Григор поведе с 40-15, след което геймът завърши с непредизвикана грешка на противника му.

1-2 - Мюлер с десети ас и нов перфектен гейм.

2-2 - С двойна грешка на Димитров Мюлер поведе с 0-30 на ретур. Григор изравни с два прекрасни удара, но после с ретур уинър левичарят се добра до възможност за пробив. Чудесен бекхенд по правата на българина доведе до дюс, а малко по-късно Григор затвори гейма си с ас.

2-3 - Асовете на представителя на Люксембург са вече 12. Пореден лесен гейм за Мюлер.

3-3 - Сервисът на Григор също върви отлично. Той направи два аса в шестия гейм на втория сет и вече е с 11.

3-4 - Първата ни ракета се опитва да постигне точки от ретур, но сервисът на Мюлер е твърде силен.

4-4 - Григор даде само една точка на съперника си в тази част.

4-5 - Мюлер отново нямаше проблеми с подаването си. Гришо ще сервира за оставане в мача.

5-5 - Българинът направи две непредизвикани грешки, с които резултатът стана 30-30, след което спечели следващите две разигравания.

5-6 - Страхотен сервис-гейм на Мюлер. Гришо отново ще се бори за оставане в мача.

6-6 - Силен Григор! Първата ни ракета спечели безпроблемно подаването си.