Реал (Мадрид) излезе начело в Испания (ВИДЕО)

Реал Сосиедад - Реал (Мадрид) 0:1

Реал (Мадрид) победи като гост Реал Сосиедад с 1:0 в мач от 36-ия кръг на испанското футболно първенство.

Първото полувреме бе сравнително спокойно, без много сериозни положения. Първата по-впечатляващата опасност дойде в 41-ата минута, когато Начо се отчете с великолепен самостоятелен пробив. Играчът на Реал Мадрид нанесе удар, но стражът на Сосиедад Херонимо Руйи отрази.

След почивката нов добър шанс се откри през възпитаниците на Зинедин Зидан. В 59-ата минута Гарет Бейл овладя една отбита топка, но изстрелът му бе спасен от вратаря на домакините, който демонстрира котешки рефлекс.

Десет минути преди края на редовното време уелският нападател все пак се разписа. След центриране отдясно на Лукас, Бейл надскочи всички и с глава вкара победния гол.

Този минимален успех изкачи Реал временно на върха в Примера дивисион с актив от 84 точки, две повече от Барселона и Атлетико (Мадрид), които обаче са с мач по-малко.