"Реал" Мадрид отново на две точки от върха, Бензема задмина Пушкаш

Тимът на Зинедин Зидан победи "Валенсия" с 3:0

"Реал" Мадрид победи "Валенсия" с 3:0 като домакин в последен мач от 29-ия кръг на испанската Примера дивисион. Така тимът на Зинедин Зидан отново е само на две точки от лидера и шампион "Барселона". Каталунците са на върха с 64, а кралският клуб събра 62. "Валенсия" остава на осмата позиция с 43 точки.

С две попадения на ст. "Алфредо Ди Стефано" тази вечер се отчете голмайсторът на "Реал" Карим Бензема, а веднъж се разписа Марко Асенсио.

Първата част беше равностойна, като още в 4' Каземиро стреля от далечна дистанция, но право в ръцете на стража на гостите Яспер Силесен. Осем минути по-късно нидерландският вратар спря и излезлия на удобна позиция Еден Азар.

Снимка: getty

"Валенсия" отговори с греда на Родриго Морено след четвърт час игра, а в 21' испанският национал все пак прати топката в мрежата. Главният съдия Хосе Санчес обаче се консултира със системата за видеоповторения VAR и отмени попадението заради засада на участвалия в атаката Макси Гомес.

Двата тима си размениха по една добра ситуация до края на полувремето, без да променят двете нули на таблото.

"Реал" доминираше през втората част и Карим Бензема откри резултата в 61', възползвайки се от отлично подаване на Еден Азар. В 74' мадридчани удвоиха с красив гол на влезлия като резерва Марко Асенсио, който се разписа с първото си докосване.

За халфа това бе завръщане на терена след 11-месечно отсъствие заради ужасяваща контузия - скъсани кръстни връзки на лявото коляно.

Три минути преди края Карим Бензема също вкара прекрасен гол, с който оформи класическия успех. Асистенция бе на Асенсио. Попадението e 243-то за французина с екипа на "Реал". Така той вече заема петото място във вечната голмайсторска листа на "Лос бланкос", задминавайки легендата Ференц Пушкаш (242).

Гостите завършиха двубоя с 10 души, след като в 89' Лий Канг-Ин получи директен червен картон за серия от безумни влизания в краката на Серхио Рамос.

В следващия кръг "Реал" Мадрид гостува на "Реал Сосиедад", докато "прилепите" приемат "Осасуна".

Съставите:

"Реал" Мадрид: Куртоа, Карвахал, Рамос, Варан, Менди, Кроос, Модрич, Каземиро, Валверде (74' - Асенсио), Азар (82' - Винисиус), Бензема

"Валенсия": Силесен, Вас, Уго, Мангала, Гая, Солер (69' - Черишев), Кондогбиа, Парехо (69' - Коклен), Феран Торес (59' - Гедеш), Родриго (76' - Канг-Ин), Гомес (60' - Гамейро)