Реал (Мадрид) победи Барселона и спечели титлата в Испания

Мадричани грабната трофея в баскетболното първенство за 33-и път

Реал (Мадрид) победи Барселона с 91:84 (19:26, 26:21, 27:18, 19:19) и с 3:1 успеха във финалната серия спечели за 33-и път титлата в испанското баскетболно първенство.

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков игра две минути за каталунците, но не записа нито една точка.

Реал започна по-колебливо мача и в началото на втората част вече изоставаше с 11 точки от съперника.

Постепенно столичани намериха играта си и след серия от 11:2 стигнаха до обрат за 36:34 в 17-ата минута. Барселона все пак се оттегли на почивка с аванс от 45:43.

През второто полувреме мадридския гранд успя да изравни за 60:60, след което успя на натрупа преднина от 72:65 в края на третата четвърт.

Каталунците опитаха да обърнат мача и намалиха изоставането си на само една точка за 73:74 в 37-ата минута. Реал обаче не изпусна водачеството и при резултат 91:84 спечели мача и серията за титлата в испанското първенство.

Най-резултатен за победителите бе Серхио Юй с 21 точки, Серхио Родригес добави 14 точки и 6 асистенции, а с 14 точки завърши и Трей Томпсън.

Анте Томич и Томаш Саторански завършиха с по 17 точки за Барселона, а Хуан Карлос Наваро добави 14 точки и 7 асистенции.

Реал Мадрид записа дубъл в Испания през този сезон, след като през февруари спечели и националната купа.