"Реал" обърна "Севиля" с шедьовър на Винисиус

Грандът от Мадрид продължава да е лидер в класирането на Примера дивисион

Twitter

"Реал" Мадрид се справи със "Севиля" в 15-ия кръг на Примера дивисион. "Белите" постигнаха обрат у дома и победиха с 2:1.

Гостите бяха по-активни пред първото полувреме и закономерно поведоха. В 12-ата минута след центриране от корнер. Рафа Мир бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле и с глава матира Тибо Куртоа.

Обратът за футболистите на Карло Анчелоти започна 20 минути по-късно. Първо Карим Бензема прати топката във вратата, след като тя попадна в него, отбивайки се от гредата.

Винисиус спря дъха на футболните запалянковци в 87-ата минута. Играчът на "Реал" стреля пред наказателното поле и успя да отбележи, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата на "Севиля".

С 4 точки преднина пред втория "Атлетико" Мадрид, "Реал" продължава да е лидер в Примера дивисион. "Севиля" е на четвърта позиция.