"Реал" разби "Гранада" и без Кристиано Роналдо

Хамес и Мората с по два гола за успеха на "белите"

"Реал" Мадрид очаквано разби предпоследния "Гранада" с 4:0 като гост в двубой от 36-ия кръг на испанската Примера дивисион.

"Лос Меренгес" доминираха през цялата среща, въпреки липсата на голямата си звезда - Кристиано Роналдо.

Португалецът получи почивка и дори не попадна в групата на треньора Зинедин Зидан за мача.

Френският специалист имаше и друга причина да не пуска Роналдо в игра тази вечер. Кристиано е на жълт картон от наказание, което щеше да му попречи да вземе участие срещу "Севиля" на "Бернабеу" (14 май).

"Реал" отказа "Гранада" за едно полувреме. Всички 4 гола, които кралският клуб отбеляза, паднаха през първата част. По два пъти точни бяха Хамес Родригес (3', 11') и Алваро Мората (30', 35').

Лидер във временното класиране остава "Барселона" с 84 точки. Толкова има и "Реал", но мадридчани са с мач по-малко. Трети е "Атлетико" Мадрид със 74.

"Гранада" пък е на предпоследната позиция с 20 точки и ще играе в Сегунда през следващия сезон.