"Реал" се развихри и отупа "Еспаньол"

Мадридският гранд победи с 4:2

Отборът на "Реал" Мадрид се завърна на третото място в Ла Лига след убедителна победа като гост с 4:2 над "Еспаньол".

"Кралете" записаха 12-и успех от началото на сезона и събраха 39 точки. Лидер е "Барселона" с 49 точки, а вторият "Атлетико" Мадрид е с 44.

За отбора на "папагалчетата" това е 11-а загуба и те са на 15-о място с 24 точки.

Головото шоу на "Корне де Лобрегат" започна в 4-ата минута с попадение на Карим Бензема. 11 минути по-късно Серхио Рамос покачи на 2:0 след асистенция на Лука Модрич.

След вихреното начало мадридският гранд намали оборотите и Лео Баптистао вкара за 1:2 в 25-ата минута.

В добавете време на първата част Бензема възстанови преднината на гостите от две попадения.

През втората част Гарет Бейл покачи на 4:1, затвърждавайки превъзходството на "Реал" след асистенция на Лукас Васкес.

В 72-ата минута гостите останаха в намален състав, след като Рафаел Варан си изкара директен червен картон заради безумно нарушение.

Роберто Розалес в 81-ата минута оформи крайното 4:2.