Реал спечели "Класикото" с 3:1

Реал Мадрид нанесе първа загуба на Барселона в испанския шампионат. Отборът на Карло Анчелоти спечели голямото дерби на Испания с 3:1 на Сантяго  Бернабеу.

Срещата започна по мечтан начин за Барса, който поведе още в 4-тата минута с гол на Неймар. След това и двата отбора създадоха някои изгодни положения, като до нов гол се стигна малко преди края на първата част.

Жерар Пике игра с ръка в наказателното си поле и от отсъдената дузпа Кристиано Роналдо направи 1:1

Мачът продължи да е двуостър, но Реал се възползва от положенията си, а Барса - не.

Пепе даде аванс на домакините с гол с глава в 50-тата минута. Попадението дойде след центриране от ъглов удар на Тони Кроос.

10 минути по-късно безумна грешка в защитата на Барса даде топката на белите малко  след центъра, последва светкавично разиграна контра и гол на Карим Бензема за 3:1.

До края "каталунците" натиснаха, но не стигнаха до гол. Въпреки поражението Барселона остава водач в класирането с 22 точки. Реал вече има само една по-малко.