"Реал" увеличи преднината си след класика срещу "Реал Сосиедад"

"Белите" с четири точки аванс пред "Барселона" и "Севиля"

"Реал" Мадрид победи с 3:0 у дома "Реал Сосиедад" в среща от 20-ия кръг на Примера дивисион и по този начин увеличи преднината си на върха в класирането. "Белите" вече са с четири точки аванс пред "Барселона" и "Севиля, които са и с мач повече.

Първата реална възможност в мача се откри пред гостите от Сен Себастиан. В 16-ата минута Кейлор Навас трябваше да се намесва решително след пряк свободен удар, изпълнен от Вилиан Жозе,

Домакините поведоха в 38-ата минута. Кристиано Роналдо изведе по прекрасен начин Матео Ковачич, който не сгреши за 1:0.

Само шест минути по-късно отборът на "Реал Сосиедад" можеше да възстанови равенството, но ударът на Хуанми мина покрай гредата.

В 51-ата минута Ковачич асистира на Кристиано Роналдо за 2:0. В 72-ата минута гол на Алваро Мората бе отменен заради засада, а две минути след това Иниго Мартинес от състава на баските бе изгонен след нарушение срещу Каземиро.

В 82-ата минута Мората оформи крайното 3:0.